Přejít k hlavnímu obsahu

Okolo Betléma

Vánoční program je určen pro všechny malé i velké bez rozdílu věku. Každý si v něm najde své a to nejen děti, ale i dospělí. Program je pouze nabídkou pro ty, kdo hledají inspiraci, jak strávit následujících pár dnů.

S mudrci za hvězdou

Bohatí mudrci se dělí o své cenné dary s chudým dítětem v jeslích. Jsme i my schopni podělit se s těmi, kteří potřebují to, čeho my máme dostatek? A musí to být vždy jen peníze? Můžeme se podělit o jiné dary – o úsměv, dobré slovo, objetí?

Žáci vstoupí do příběhu a společně s mudrci se vydávají za hvězdou a hledají narozeného židovského krále. Společně navrhují a ztvárňují nástrahy a nebezpečí, která se na cestě mohly přihodit.

Reportáž z Betléma

Všichni známe vánoční příběh a idylický obraz Marie a Josefa s dítětem v jeslích. Jak ale byla náročná a daleká cesta do Betléma, jak složité muselo být hledání noclehu a odmítavé reakce a co narození dítěte ve stáji? Jak se asi cítili chudí pastýři, kteří jako první navštívili narozené dítě a co se jim honilo hlavou?

Žáci se seznámí s vánočním příběhem pomocí biblického textu. Společně v něm hledají hlavní myšlenku a poselství sami pro sebe.

Okolo Betléma

Vánoční program, který je určen pro všechny malé i velké bez rozdílu věku. Každý si v něm jistě najde své a to nejen děti, ale i dospělí. Program začíná 24. prosince a trvá do 7. ledna.

Každý den má své téma, připraveny jsou aktivity pro mladší i starší děti, úryvky z liturgických a biblických textů na zamyšlení i nabídky na videa. Během programu vzniká dětem i vám společné dílo, z kterého věříme, že budete mít radost. 

 

Advent a Vánoce (tématický blok)

Tématický blok Advent a Vánoce představuje soubor sedmi katechezí provádějící děti adventním obdobím a myšlenkově je připravuje na význam a slavení Vánoc. Převzato z materiálů Katecheze Dobrého Pastýře.

Scénáře katechezí:

  • Prezentace Izraele na globusu
  • Prezentace izraelské země na mapě světa
  • Prezentace mapy Izraele
  • Světlo
  • Dítě
  • Matka
  • Místo narození dítěte
Přihlásit se k odběru Vánoce