Přejít k hlavnímu obsahu

Půjdem spolu za světlem

Marie s Josefem v Betlémě naráží na zavřené dveře domů, nikde pro ně není místo. Na první pohled nevlídná jeskyně jim poskytuje přístřeší a pocit bezpečí. Jsou vždy naše srdce otevřená jako jeskyně nebo jsou vůči někomu či něčemu zavřená jako domy v Betlémě?

Žáci vstoupí do příběhu, který začíná ve městě Nazaretě. Společně s Marií a Josefem se vydávají na dalekou a náročnou cestu, navrhují a ztvárňují možné nástrahy a nebezpečí, které se jim na ní mohou přihodit.

"Věř mi, ani já vždy nechápu..." Advent se sv. Josefem

Program, který jsme pro vás připravili na letošní advent je inspirovaný životem svatého Josefa, především biblickými událostmi do narození Ježíše. Hlavní inspirací při vytváření programu nám byla kniha „Stín otce“ od Jana Dobraczynskiho. Některé události a informace z Josefova života, se kterými v programu pracujeme, se nezakládají na historických faktech. Jsou pouze nosiči příběhu a formou pro vykreslení postav.

Adventní cesta 2020

Pro rok 2020 připravilo Katechetické a pedagogické centrum „adventní cestu“ inspirovanou myšlenkami papeže Františka. Na každý ze čtyřech adventních týdnů je připraven jeden krátký text, výzvy a otázky k zamyšlení: Materiál dále obsahuje praktické náměty k doprovodným aktivitám v rámci rodiny i farnosti.

Advent a Vánoce (tématický blok)

Tématický blok Advent a Vánoce představuje soubor sedmi katechezí provádějící děti adventním obdobím a myšlenkově je připravuje na význam a slavení Vánoc. Převzato z materiálů Katecheze Dobrého Pastýře.

Scénáře katechezí:

  • Prezentace Izraele na globusu
  • Prezentace izraelské země na mapě světa
  • Prezentace mapy Izraele
  • Světlo
  • Dítě
  • Matka
  • Místo narození dítěte

Advent

Jedná se o metodický materiál z projektu Využití křesťanského dědictví ve výuce - praktické náměty. Lze jej využít v rámci vstupů do škol nebo pro výuku náboženství.

Program je zaměřen antropologicky (na člověka a jeho hodnoty). Hlavní myšlenka programu: Příprava na Vánoce prostřednictvím tradic může vést člověka k tomu, aby se stal druhým lidem "dárkem" on sám. 

 

Přihlásit se k odběru Advent