Přejít k hlavnímu obsahu

Zůstaň s námi!

Jak těžké je postavit se zlu a postavit se většině? Jak se bránit a nepodlehnout manipulaci? Příběh Piláta odsuzujícího Ježíše k trestu smrti na základě tlaku křičícího davu je obrazem, který nám umožňuje zamyslet se nad těmito otázkami a hledat odpovědi v Ježíšově odpuštění, nekonečné lásce a vítězství nad zlem a smrtí v podobě zmrtvýchvstání.

Když se řekne kamarád

Přátelství je vzácná věc, o kterou je třeba pečovat. Vztah Ježíše a Petra nám může ukázat, jak velké může být přátelství, co jsme pro něj ochotni udělat a jak jednat, když se ne vše podaří. To vše na pozadí velikonočního příběhu a Ježíšova zmrtvýchvstání.

Žáci se seznámí s příběhem apoštola Petra a Ježíše. Na jejich vzájemném vztahu poznávají hodnotu pravého přátelství.

Kde jsi? - lapbook

Bůh touží, aby mu člověk byl na blízku. Neustále nám vychází vstříc a ptá se „kde jsi?“ 
I my míváme období, kdy se ptáme Boha „kde jsi?“

Obsahem tohoto postního lapbooku je program pro šest katechezí během šesti postních týdnů. Na každý týden je připravena jedna biblická postava, která se setkala s Ježíšem a s Jeho bezpodmínečnou láskou. Každé toto setkání nám může být inspirací, jak zahlédnout sám sebe pohledem nekonečné, bezpodmínečné Boží lásky a přijetí.

Okolo Betléma

Vánoční program je určen pro všechny malé i velké bez rozdílu věku. Každý si v něm najde své a to nejen děti, ale i dospělí. Program je pouze nabídkou pro ty, kdo hledají inspiraci, jak strávit následujících pár dnů.

S mudrci za hvězdou

Bohatí mudrci se dělí o své cenné dary s chudým dítětem v jeslích. Jsme i my schopni podělit se s těmi, kteří potřebují to, čeho my máme dostatek? A musí to být vždy jen peníze? Můžeme se podělit o jiné dary – o úsměv, dobré slovo, objetí?

Žáci vstoupí do příběhu a společně s mudrci se vydávají za hvězdou a hledají narozeného židovského krále. Společně navrhují a ztvárňují nástrahy a nebezpečí, která se na cestě mohly přihodit.

Reportáž z Betléma

Všichni známe vánoční příběh a idylický obraz Marie a Josefa s dítětem v jeslích. Jak ale byla náročná a daleká cesta do Betléma, jak složité muselo být hledání noclehu a odmítavé reakce a co narození dítěte ve stáji? Jak se asi cítili chudí pastýři, kteří jako první navštívili narozené dítě a co se jim honilo hlavou?

Žáci se seznámí s vánočním příběhem pomocí biblického textu. Společně v něm hledají hlavní myšlenku a poselství sami pro sebe.

Půjdem spolu za světlem

Marie s Josefem v Betlémě naráží na zavřené dveře domů, nikde pro ně není místo. Na první pohled nevlídná jeskyně jim poskytuje přístřeší a pocit bezpečí. Jsou vždy naše srdce otevřená jako jeskyně nebo jsou vůči někomu či něčemu zavřená jako domy v Betlémě?

Žáci vstoupí do příběhu, který začíná ve městě Nazaretě. Společně s Marií a Josefem se vydávají na dalekou a náročnou cestu, navrhují a ztvárňují možné nástrahy a nebezpečí, které se jim na ní mohou přihodit.

Přihlásit se k odběru Liturgický rok