Přejít k hlavnímu obsahu

Kdo jsem?

Metodický materiál Kdo jsem? vznikl v našem centru již v roce 2007. Obsahuje scénáře k cyklu deseti setkání. Je určen zejména děvčatům a chlapcům 8. a 9. tříd, kteří na základě sdílení zkušeností a objevování poselství biblických textů lépe poznávají svoji identitu.

V rámci programu můžete využít pomůcku - prezentaci Vltava.

Péče o stvoření

K encyklice papeže Františka Laudatio si jsme v roce 2021 připravili kompletní metodiku, kterou lze v jednotlivých částech využít pro práci s dětmi, mládeží i dospělými. Metodika je zároveň nabídkou, jak lze s textem encykliky pracovat. Níže nabízíme také metodiku „Bůh nás miloval dříve, než začal čas“ zpracovanou pro malé děti ve věku 6-8 let.

Bůh nás má rád

Metodiku práce s předškolními dětmi v průběhu jednoho roku zpracoval P. Jiří Kaňa. K jednotlivým tématům naleznete bližší popis a doporučení aktivit v metodice, pracovní listy jsou pak umístěny jako samostatné přílohy.

Bůh odhaluje sám sebe nejhlouběji a nejjasněji tím, že nám dává poznat svou lásku. Každé lidské jednání, chceme-li je nazývat rovněž křesťanským, vyrůstá z tohoto motivu. Zde nacházíme podstatu víry: úžas a obdiv.“

Přihlásit se k odběru Ostatní materiály